A következő cikkben mindent megtudhatsz a norvég időzónáról, valamint a napsütésről is.
Az északi sarkkörön túli norvég területeken nyáron éjszaka is fent van a nap, télen pedig nappal is sötét van, de ezeknek az időszakoknak a hossza a szélességi körtőlfügg. Például Longyearbyenben, ha az északi horizont tiszta, a napkorong április 19. és augusztus 23. közt a horizont felett van, a téli sötétség pedig október 27-étőlfebruár 14-éig tart. Nordkappban e két periódus május 11. - július 31. és november 19. - január 22., Tromsben május 17. - július 25. és november 26. - január 15.,Bodben május 30. - július 12. (az atmoszferikus fénytörés miatt igazi sarki éjszaka itt nincs). A szárazföld jórészén a sarki éjszaka sem teljes sötétséget jelent, Tromsben például a dél körüli órákban van nemi derengés. Longyearbyenben azonban a sarki éjszaka periódusának közepén majdnem teljes a sötétség. A napok és éjszakák hossza az ország déli részében is nagyot változik év közben: Oslóban a nyári napforduló idején a nap 03:54-kor kel és 22:54-kor nyugszik, a téli napforduló idején ugyanakkor csak 09:18-kor kel és már 15:12-kor lenyugszik.
A hosszú napfény időszaka - amikor a nap este 8 óra után nyugszik - az ország egészében körülbelül április 1-jétől szeptember 10-éig tart, kivéve Finnmark keleti részét. A rövid napfény időszaka, mikor a nap délután 4 óra előtt lemegy, Stavangerben november 24. - január 7., Oslóban november 11. - január 19., Trondheimben november 4. - január 28., Tromsben október utolsó vasárnapjától február 18-áig, Vardben október 19-étől március 2-áig.
Az ország északi része az aurora borealis zónájában helyezkedik el, de a sarki fény néha Norvégia déli részében is megfigyelhető.
Norvégia a keleti hosszúság 15°-nak megfelelő közép-európai időt használja. Mivel az ország kelet-nyugati irányban is nagyon megnyúlt, jelentős különbségek vannak országon belül a napkelte és a napnyugta idejében. A közép-európai idő zónájában így Finnmark kora reggel napsütést nyer, este pedig veszít, a Vestlandet pedig fordítva. A nyári időszámítást (GMT + 2 óra) március utolsó vasárnapjától október utolsó vasárnapjáig alkalmazzák.
Az apály és dagály közti vízszintkülönbség a déli partokon kicsi, északon nagy; Mandalban 0,17 méter, Oslóban és Stavangerben 0,3 méter, Bergenben már 0,9 méter,Trondheimben, Bodben és Hammerfestben 1,8 méter, Vadsben pedig 2,17 méter.
|